Noże składane Ganzo
- Popularność
- Największa obniżka
- Cena (Od najniższej)
- Cena (Od najwyższej)
- Data wprowadzenia (Od najnowszego)
- Data wprowadzenia (Od najstarszego)
- Ocena (Od najwyższej)
- Ocena (Od najniższej)
- Ocena (Od najczęściej ocenianych)
- Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
- Rodzaj ostrza Gładkie Usuń ten element
- Odporność na korozję Wysoka Usuń ten element
- Materiał rękojeści Włókno szklane Usuń ten element
2 produkty
2 produkty
Marka Ganzo powstała ponad dwadzieścia lat temu w Chinach, w mieście Yangjiang, w prowincji Guangdong. Idea zrodziła się w głowach grupy młodych specjalistów, którzy chcieli tworzyć wysokiej jakości noże, dostępne w bardzo korzystnych cenach. Po latach firma odniosła sukces i znana jest teraz praktycznie na całym świecie. Noże składane Ganzo mają dobrą jakość, wykonane są z najnowocześniejszych materiałów, a stal stosowana na ostrzach poddawana jest obróbce i hartowaniu zgodnie z wyśrubowanymi normami jakości. Firma rozwija się prężnie, oferując co roku wiele nowych wzorów, jednocześnie dbając o ich utylitaryzm i konserwatywne kształty. To pozytywna cecha, ponieważ wiele z marek z tego rejonu Azji zapomina często o podstawowym zastosowaniu noża, produkując przedmioty charakteryzujące się gorszymi parametrami cięcia, a stawiając jedynie na wymyślny design. Noże składane Ganzo to dobra stal, korzystna cena, wygodne rękojeści i niezawodne mechanizmy. To cechy charakterystyczne, które wyróżniają markę na tle rodzimej konkurencji. Dzięki temu przedsiębiorstwo rozrosło się dość szybko i stało się dużą międzynarodową firmą. Zawdzięcza to głównie dobremu zarządzaniu, wysokiej jakości produktom oraz przemyślanemu wzornictwu.
Marka Ganzo produkuje oprócz standardowych noży oraz noży motylkowych (butterfly knife) także multitoole. Sprzęt ten również cechuje wysoki współczynnik jakości do ceny, będąc ciekawą alternatywą dla droższych konstrukcji. Praktyczne pomysły na umieszczenie wielu narzędzi na niewielkiej przestrzeni i dobre spasowanie materiałów, wyróżniają po raz kolejny firmę na tle konkurencji. Ich produkty pakowane są w gustowne pudełka, często dodatkowo wewnątrz spoczywają w miękkich woreczkach, co sprawia, że świetnie sprawdzą się jako prezent. Multitoole polecamy szczególnie wędkarzom, rowerzystom i majsterkowiczom. O składane noże Ganzo najlepiej zadbać używając do ich ostrzenia osełek tej samej marki. Firma produkuje systemy ostrzące, oparte na kamieniach, które po odpowiednim zainstalowaniu do blatu, same zachowują zadany kąt. To wygodne i proste w obsłudze urządzenia, dzięki którym naostrzysz wszystkie noże w domu — także te kuchenne. Nóż ostry to z reguły nóż bezpieczny, ponieważ nie musisz wykorzystywać znacznej siły do cięcia, przez co maleje ryzyko ześlizgnięcia się ostrza na dłoń. Poza tym krojenie tępym nożem niszczy materiał i nie pozwala na wykonywanie precyzyjnych cięć. Firma Ganzo jest znana z produkcji folderów wyposażonych w blokadę typu axis-lock.
W tego typu zabezpieczeniu blokowanie odbywa się za pomocą osi, która porusza się poziomo w wycięciach wewnątrz rękojeści. Gdy nóż jest otwarty, oś blokuje tylną część głowni, uniemożliwiając jej złożenie. To pewna blokada, która zapobiega niespodziewanemu zamknięciu się ostrza na naszej dłoni. Składane noże Ganzo wyposażane są także w inne typy blokad, takie jak liner-lock. Marka produkuje także narzędzia tnące z głownią stałą. Noże typu fixed sprawdzą się na obozie i podczas cięższych prac w drewnie, gdzie nierzadko używa się większej siły podczas cięcia. Do noży nieskładanych dołączone są pochewki. Jeżeli jesteś survivalowcem lub preppersem, z pewnością docenisz wygodę i możliwości użytkowania folderów Ganzo. Miłośnik leśnego obozowania także wybierze model dla siebie. Noże z tego działu nadają się także jako narzędzie dla wędkarza i myśliwego. Polecamy je również jako prezent dla harcerza lub miłośnika militariów. Kupując nowy nóż, warto zaopatrzyć się w smar do czyszczenia i konserwacji. Jeżeli często używamy naszego noża do porcjowania pożywienia lub pracy w drewnie, warto od czasu do czasu zadbać o czystość w jego wnętrzu. Regularne smarowanie chroni także stal przed niechcianą korozją i zabezpiecza mechanizm. Oliwkę do noży znajdziesz na naszej stronie www w osobnej kategorii.