Chat with us, powered by LiveChat

Wybierz "Paczka w Weekend" i zamów z dostawą w sobotę!

00 g 00 m 00 s

Noże składane Deejo

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów.
Schowaj Czytaj więcej

Firma Deejo zajmuje się produkcją lekkich, prostych i dobrze zaprojektowanych noży. Ultralekkie noże składane Deejo są dziełem dwóch Francuzów - Luca Foina i Stephane Labeau - założycieli firmy. Początkowo twórcy projektowali noże składane dla firmy Baladeo, z którą współpracowali. Firma ta zajmowała się produkcją szerokiej gamy sprzętu turystycznego. Chyba sami twórcy nie spodziewali się, że ten nowoczesny, elegancki oraz ważący tyle co przeciętny list lub nawet mniej, nóż zostanie tak dobrze odebrany i będzie cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Powodzenie przedsięwzięcia sprawiło, że w 2010 roku, przy współpracy Baladeo, wyodrębniła się odrębna firma rozwijająca tylko noże Deejo.

Stephane Lebeau zaprojektował bardzo lekki kieszonkowy nóż składany, którego waga jest porównywalna do wagi zwykłego listu. Nóż, który łatwo i wygodnie możemy wsunąć do kieszeni, a przy tym jest eleganckim dodatkiem do każdego codziennego stroju oraz nadal jest w pełni wygodny w użyciu. Noże składane Deejo stanowią znakomite połączenie minimalistycznego wyglądu, dobrze zaprojektowanego narzędzia oraz funkcjonalności i użyteczności noża składanego. Nie chodzi w nich po prostu o lekkość czy zastosowanie wysokiej jakości materiałów, a o design. Noże składane Deejo powstały z chęci uzyskania ponadczasowej elegancji wyrażonej w formie noża składanego do codziennego użytku. Twórcy wyobrażali sobie, że będzie to prosty, lekki nóż bez znacznych kompromisów w zakresie długości ostrza, tak aby mieć przy sobie narzędzie, które daje to co najważniejsze, czyli łatwość noszenia, funkcjonalność w połączeniu z elegancją i stylem oraz przyjemność z perfekcyjnego cięcia. Budowa noży składanych Deejo jest bardzo prosta i opiera się w zasadzie o trzy podstawowe elementy. Są to: ostrze, rama, która jest jednocześnie rękojeścią oraz oparciem blokady typu frame lock, i śruba łącząca te dwa elementy. Po otworzeniu noża, ostrze jest blokowane, tak by się nie złożyło przy wykonywaniu prac. Zamknięcie noża wymaga naszej świadomej ingerencji. Musimy nacisnąć na miejsce zwalniania blokady.

Wszystkie noże tej marki są proste i opierają się na tym samym projekcie, mimo to oferta noży składanych Deejo jest naprawdę bogata. Składa się z trzech podstawowych linii, które różnią się od siebie ze względu na wagę, którą marka pragnie wyraźnie zaakcentować. Mamy tu najlżejsze i najmniejsze noże o wadze 15 g, średnie 27 g oraz duże, których waga wynosi 37 g. Oprócz tego możemy wyróżnić również trzy podstawowe wersje: Naked, Colors oraz Wood, które różnią się w zależności od zastosowanych okładek w rękojeści. Wersje Wood występują w największym rozmiarze tych noży, czyli tych ważących 37g. Do naszego wyboru mamy tu trzy rodzaje drewna: czarne drewno (grenadilla), palisander (rosewood) oraz drewno jałowca (juniper). Wersje Colors wyposażone są w okładkę na rękojeści z tworzywa sztucznego w różnych kolorach i pojawiają się tylko w średnim rozmiarze. Wersja Naked jak wskazuje samo nazewnictwo nie posiada żadnych okładzin. Mamy tu gołą ramę. Wybór jest całkiem duży, lecz dla bardziej wymagających użytkowników firma Deejo umożliwiła dopasowanie noża do stylu i preferencji klienta przez wykonanie na ostrzu, jak to sami nazywają - tatuażu. Czyli umieszczenia na nim wzoru, który będzie odzwierciedlał styl czy zainteresowania posiadacza. Z szerokiej gamy noży składanych Deejo z pewnością, każdy znajdzie coś dla siebie. Noże te doskonale sprawdzą się także jako elegancki prezent dla bliskiej nam osoby. Jest to przedmiot, który dodaje elegancji, ale przede wszystkim jest w stanie oddać charakter posiadacza i podkreślić jego styl.