WAKACYJNA WYPRZEDAŻ DO -40% | Zamów dziś kurierem DHL z dostawą na jutro

Akcesoria do wiatrówek - jakie wybrać?

Akcesoria do wiatrówek - jakie wybrać?

CELE: tarcze i kulochwyty

Tarcze

Do strzelania potrzebna jest nie tylko wiatrówka i amunicja – trzeba jeszcze mieć do czego strzelać. Aby nasza zabawa była bezpieczna, warto zaopatrzyć się w proste akcesoria, które pozwolą sprawdzić możliwości naszej wiatrówki oraz własne umiejętności.

Oczywiście można strzelać do puszek, nakrętek od słoików, czy plastikowych butelek. Niezastąpione będą jednak wtedy tarcze strzelnicze. Każda ma bardzo wyraźnie oznaczone środkowe, najwyżej punktowane pola, co znacznie ułatwia celowanie.

Innymi typami celów są tarcze reaktywne – na przykład tak zwane figurki FT, czyli blaszane figurki małych zwierząt z zaznaczonym białym polem nazywanym kill zone lub hit zone, po trafieniu, w które figurka przewraca się. Ponowne jej ustawienie odbywa się po pociągnięciu za sznurek, zatem nawet strzelając na dystansie 50 metrów nie ma potrzeby podbiegania do celu i ustawiania go.

Kulochwyty

Aby mieć pełną radość ze strzelania należy zaopatrzyć się w kulochwyt. Urządzenie wychwyci wszystkie pociski, które trafią w jego obręb. Ma bardzo prosty system montażu tarczy, polegający na wsunięciu kartonowego celu w specjalne uchwyty. Stosowanie kulochwytu to również wkład strzelca w ochronę środowiska przez ograniczenie kontaktu ołowianych pocisków z naszym otoczeniem.

POKROWCE I WALIZKI

Pokrowiec jest niezastąpiony przy transportowaniu wiatrówki w miejsce, gdzie będziemy z niej strzelać. W naszej bogatej ofercie mamy wiele pokrowców w różnej kolorystyce, prostych, ale również wyścielonych specjalną gąbką z wytłoczeniami, zabezpieczającą przed przesuwaniem się broni wewnątrz.

Różne wielkości naszych pokrowców pozwalają na transportowanie broni z zamontowanymi przyrządami optycznymi (luneta, kolimator). Pokrowce wykonane są z bardzo wytrzymałych materiałów i oferują wysoką jakoś za przystępną cenę.

KABURY i SZELKI

Kabura pozwoli Ci na wygodne i dyskretne przenoszenie swojego pistoletu. Jej używanie pozwala też zwiększyć realizm zabawy z wiatrówką pistoletem.

Dzięki szelkom operacyjnym będziesz mógł umieścić kaburę na przykład pod pachą.

AKCESORIA DO KONSERWACJI

Niezbędną czynnością, którą musi wykonywać użytkownik wiatrówki jest konserwacja sprzętu. Jak prawidłowo przystąpić do zabiegu konserwacji oraz czego będziesz potrzebować możesz dowiedzieć się z naszego poradnika konserwacji wiatrówek. Do konserwacji można wykorzystywać wiele rodzajów smarów i olejów (zabezpieczające, antykorozyjne, do drewna), a także wyciorów.

MAGAZYNKI

Do części modeli wiatrówek możemy dokupić dodatkowe magazynki. Posiadanie zapasowego magazynka pozwala na szybsze i wygodniejsze strzelanie bez konieczności częstego ładowania śrutów. Pozwala to na prowadzenie treningu strzeleckiego bez odrywania wzroku od tarczy, aby napełnić magazynek.

CELOWNIKI

Celownik laserowy

Celownik laserowy to narzędzie bardzo ułatwiające szybkie celowanie. Urządzenie jest bardzo proste w użyciu, po włączeniu w miejscu trafienia pocisku wyświetlona jest mała czerwona kropka – Red Dot. Celowniki laserowe mają jedną zaletę, której nie mają inne urządzenia celownicze - celujemy nimi bez konieczności zgrywania przyrządów celowniczych, a nawet zbliżania broni do oka. W uproszczeniu prosty promień lasera jest równoległy z prostą osią przewodu lufy – w związku z opadem balistycznym krzywa toru lotu pocisku na pewnym (bliskim) dystansie pokrywa się ze świetlnym punktem.

Urządzenia tego typu są zatem bardzo przydatne podczas wszelkich strzelanin sytuacyjnych, w których czasem brak czasu na precyzyjne celowanie, kiedy mniej ważne jest trafienie w 10 na tarczy, a bardziej rażenie strefy kill zone.

Idealnie nadaje się jako uzupełnienie celownika optycznego lub samodzielnie do oddania skutecznego strzału do celu poruszającego się. Wygodny montaż pozwala umieścić sprzęt na broni wyposażonej w szynę MIL STD 1913 (popularny Weaver lub Picattiny), a także na szynie wiatrówkowej standardu 11 mm.

Celownik kolimatorowy

Technologie do niedawna dostępne tylko dla wojska, oddziałów specjalnych i policji w końcu trafiły w ręce cywilnych entuzjastów strzelania. Celownik kolimatorowy jest jak na razie najdoskonalszym przyrządem optoelektronicznym przeznaczonym do szybkiego namierzania celu i bezpiecznego strzelania. Na małym ekranie wyświetla punkt, w który trafi pocisk.

Kolimatory mają możliwość pełnej regulacji ustawień w pionie i poziomie. Urządzenie jest bardzo proste w montażu i idealnie nadaje się do pistoletów oraz rewolwerów, a także do strzelb i karabinów. Stosowanie celowników kolimatorowych i holowizyjnych nie zapewnia takich wyników, jak strzelanie z użyciem celowników optycznych, jednak ma niezaprzeczalną zaletę: ponieważ celowanie odbywa się za pomocą obu oczu, jest ono bardzo bezpieczne, pole widzenia jest nieograniczone i nie ma ryzyka niezamierzonego postrzału osób lub zwierząt, które nieprzewidzianie znalazły się w polu rażenia.

GOGLE/OKULARY STRZELECKIE

Wzrok to główny zmysł używany przez strzelców, a każdemu powinno zależeć na ochronie oczu. W niektórych krajach stosowanie okularów strzeleckich jest wymagane prawem. Okulary strzeleckie chronią oczy przed uszkodzeniem w wyniku rykoszetowania pocisków, rażenia odpryskami cegieł lub szkła. Regulowana długość zauszników pozwala dopasować okulary dla każdego użytkownika. Wyposażone są w wytrzymałą, przezroczystą szybę z bezbarwnego szkła akrylowego, poliwęglanu lub innego materiału, odporną na pęknięcie czy kruszenie, skutecznie chroniącą oczy strzelca.