Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

Rodzaje wiatrówek pistoletów

Rodzaje wiatrówek pistoletów

Wiatrówki pistolety różnią się rodzajami napędów, a także wyglądem. Rozróżniamy podział na repliki i pistolety nie będące replikami.

Pistolety repliki

Grupa wiatrówek napędzanych CO2, które są w większości replikami rzeczywistych modeli broni ostrej. Mają być celne do 15 metrów, przy czym celność oznacza możliwość trafienia na przykład figurki, z energią wystarczającą na obalenie (rozbicie lub przebicie) celu. Zastosowanie pojemnych magazynków (mieszczących nawet 28 śrucin), mechanizmów spustowych z autonapinaniem oraz systemu blow back pozwala w krótkim czasie oddać kilka lub kilkanaście szybkich strzałów. Dzięki temu podczas strzelania można cieszyć się efektami podobnymi do oddawania strzałów z broni palnej - odrzutem zamka czy możliwością szybkiego strzelania bez konieczności wykonywania jakichkolwiek dodatkowych czynności.

Wiatrówka pistolet replika
Przykładowa wiatrówka pistolet - replika

Ta grupa wiatrówek to nie tylko czysta rekreacja, to także możliwość stosunkowo bezpiecznego i taniego treningu czynności strzeleckich, a także sposobu przemieszczania się z bronią i szybkiego jej dobywania, do których urządzenie strzelające jest niezbędne.

Pistolety nie będące replikami

Zaprojektowane jako wiatrówki, które ani wyglądem ani obsługą nie mają naśladować broni palnej. W tym wypadku mamy do czynienia z bardzo zróżnicowanym asortymentem. Zarówno prędkość, zasięg, jak i celność mają zdecydowanie lepsze od replik, tak jak one mogą posiadać magazynek, nadają się do strzelania sportowego i treningowego, pozwalają ćwiczyć oko i rękę.

Z racji siły, a także długości lufy pistolety mają skuteczny zasięg do 20 – 25 metrów, przy czym, skuteczność jest rozumiana jako wysoki współczynnik powtarzalności strzałów oraz wystarczająca energia by ugodzić cel – rozbić go, przebić lub obalić.

Wiatrówka pistolet sprężynowa
Przykładowa wiatrówka pistolet spręzynowa


Sprawdź naszą ofertę powyższych pistoletów - pistoletów sprężynowych oraz pistoletów PCA i PCP.Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49