Zamów do 22:00 kurierem DHL - dostawa już w poniedziałek |

00 g 00 m 00 s
Schowaj Czytaj więcej

Poszukując wyróżniającego się sprzętu strzeleckiego, ciekawą opcją mogą się okazać wiatrówki Bajkał. Zgodnie z pierwszym domysłem, firma pochodzi z Rosji i została nazwana na cześć największego jeziora na terenie kraju. Właścicielem marki Bajkał są Zakłady Mechaniczne Iżewsk, które swoją działalność prowadzą już od 1942 roku, zaczynając jako producent broni palnej. Zajmowali się wtedy produkcją znanego do dziś pistoletu automatycznego Tokareva, bardziej rozpoznawalnego pod nazwą TT'ka. Po okresie wojny, do oferty włączyli również broń myśliwską oraz sportową. W związku z poszerzeniem działalności na rynek globalny, w 1990 roku powstał zagraniczny znak towarowy firmy znany dziś jako Bajkał. Spotykając się zarówno z wiatrówkami Bajkał, jak i wiatrówkami IZH, pamiętaj, że pochodzą one z Zakładów Mechanicznych Iżewsk.

Obecnie w ofercie firmy znajdują się zarówno modele sprężynowe, jak i zasilane kapsułami CO2. Dla osób ceniących dynamiczne strzelanie na krótkich dystansach świetnie sprawdzą się modele zasilane CO2, które pozwalają na zastosowanie pojemnych magazynków. Ciekawostką może być zastosowanie w pistoletach MP-654K gwintowania lufy, mimo że pistolet jest przystosowany jedynie do strzelania śrutem okrągłym typu BB. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pomimo niewielkich rozmiarów repliki popularnego Makarova, udało się uzyskać zadowalające skupienie strzału. W tych modelach istnieje również możliwość rozłożenia pistoletu w celach konserwacyjnych. Fakt zastosowania ruchomego zamka nie wpłynął jednak na zastosowanie systemu blow back. Poprzez zastosowanie elementów bardzo zbliżonych do tych z palnego pierwowzoru, model jest bardzo dobrym odwzorowaniem oryginalnego sprzętu. Również sprężyna zamka zastosowana w replice posiada charakterystykę mocno zbliżoną do oryginału. W takim przypadku zastosowanie systemu Blow Back powodowałoby zbyt duże zużycie gazu. Dla osób, które bardziej interesuje strzelanie tarczowe, dobrą propozycją będą wiatrówki Bajkał o napędzie sprężynowym (występujących również w formie pistoletów). Dzięki stosunkowo długiej, gwintowanej lufie, regulowanych przyrządach celowniczych i sporej prędkości wylotowej, takie modele świetnie sprawdzą się podczas strzelania tarczowego na niedużych dystansach.
Stosując śruty Diabolo o zróżnicowanej wadze i kształcie, każdy strzelec dostosuje charakterystykę pracy sprzętu do swoich oczekiwań. W ofercie firmy Bajkał są również wyczynowe karabinki sportowe o napędzie sprężynowym lub z tłokami gazowymi. Sprzęt rosyjskiej firmy cechuje prostota oraz świetna trwałość. Może i nie robią niesamowitego wrażenia wizualnie, ale są one świetnie wykonane, a wiatrówki przeznaczone do strzelania tarczowego, dzięki swojej prostocie, są produktami bardzo trwałymi, które nawet przy podstawowej konserwacji odwdzięczą się niezawodnością swojej pracy. Warto również zaznaczyć, że wszystkie produkty firmy Bajkał są produkowane wyłącznie w Rosji. Ten fakt może okazać się pomocny w wyborze wiatrówki, jeśli ktoś poszukuje produktu oryginalnego i nieszablonowego oraz produkowanego poza Azją. Rosyjskie produkty na pewno przypadną do gustu tym, którzy cenią sobie prostotę oraz trwałość, dla których dbałość o szczegóły ma drugorzędne znaczenie. Poszukując wyróżniającego się z tłumu sprzętu strzelającego, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Militaria.pl, w której posiadamy wiele wiatrówek Bajkał. Szeroka gama modeli tego producenta pozwoli znaleźć sprzęt zgodny z naszymi oczekiwaniami.